Потепліло, і одразу на дорогах з'явилося багато молоді, яка без достатніх знань «дорожньої грамоти» впевнено сідає за кермо легких і недорогих засобів пересування - мопедів, моторолерів, скутерів. Між іншим, щасливий власник новітнього транспортного засобу може одразу ж стати і потенційною жертвою злочинців.
Використовуючи елементарні прийоми злодійської справи, зловмисники можуть дуже просто заволодіти скутером.
Наприклад, власники скутерів досить часто залишають їх без нагляду біля будинків чи магазинів. А скутер така річ, що тягти його не треба - просто сів та й їдь собі, не привертаючи зайвої уваги. Разом з тим скутер – річ цінна, якщо навіть продати його задешево, все одно вийде чимала сума. В іншому випадку, на ньому просто можна поїхати за місто і там кататися скільки завгодно, знайти такого викрадача нелегко.
Судячи з проведенного правоохоронцями аналізу, час викрадення "залізних коней" як чотириколісних так і двоколісних - різний. Якщо автівки викрадають, здебільшого, під прикриттям ночі, то скутери й велосипеди, залишені хоча б на нетривалий час на самоті, можуть зникати цілодобово.
Тому, з настанням весни повідомлення в міліцію про крадіжки скутерів значно почастішали. І чим теплішою стає погода, тим більше власників позбуваються своїх двоколісних транспортних засобів.
То ж правоохоронці ще раз попереджають, аби не втрапити в халепу та не стати жертвою злочину, дотримуйтесь ЕЛЕМЕНТАРНИХ правил безпеки:
- в обов'язковому порядку обладнайте скутер протиугінними пристроями;
- на ніч ставте його в гараж, чи інше приміщення – обладнане надійними засувами або на стоянку, яка охороняється.
О. Дурач
о/у СКР Віньковецького РВ УМВС
старший лейтенант міліції
Прикріплення: |