Кидаючи купюри у скриню людям із доброзичливою посмішкою, не кожен замислюється, куди саме підуть ті гроші – на благу справу чи до кишені шахраїв. А вони можуть замилити очі будь-кому, одягнувши футболку із символічною назвою псевдофонду типу «Допоможімо разом», а скриню прикрасити фото з Інтернету та зворушливою історією.
Статтею 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» порушникам передбачено покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадських робіт на строк до 240 годин, або виправних робіт на строк до 2 років, обмеження волі до 3 років. У кожному окремому випадку покарання визначає суд.
Аби не потрапити на гачок аферистів, не варто бути занадто довірливими, – перед тим як жертвувати власні кошти, треба перевірити особу, яка звертається з проханням про допомогу.
«Слід зауважити, що кожен справжній волонтер повинен мати при собі посвідчення з печаткою та підписом директора, а також контактною інформацією про організацію, в якій він зареєстрований. До того ж між ним та організацією укладається офіційний договір про надання певних послуг та оформляється нотаріально затверджений дозвіл на цю діяльність».
Організація, яку представляє волонтер, теж має у своєму архіві перелік відповідних документів щодо кожної окремої історії захворювання: заява з проханням про допомогу від батьків чи родичів постраждалого на офіційному бланку, ксерокопії їхнього паспорта та ідентифікаційного номера, ксерокопію свідоцтва про інвалідність за його наявності. Обов’язковими також є довідка, історія хвороби та інші медичні документи з лікарні, що підтверджують діагноз.
Та пам’ятайте, попросити волонтера показати відповідні документи можуть не тільки працівнки міліції, а й будь-який громадянин, бо це є відкритою інформацією.
У разі відсутності документів, при виникненні сумнівів у їхній справжності чи за підозри у шахрайстві слід звернутися до працівників міліції і вказати на цю особу.
Прикріплення: |