Довіряй але перевіряй. Девіз для тих хто не хоче потрапити на гачок шахраїв, які останнім часом активізували свою діяльність. Випадків шахрайства стає все більше. І лише частиною з них займаються правоохоорнці. Тому що потерпілі часто соромляться, що стали жертвою через довіру та неуважність.
Нерідко шахраї працюють під виглядом продавців продуктів. У цьому випадку, в будинок до літньої людини зловмисник (це може бути і чоловік, і жінка) приходить з банкою меду, олії, пакетом крупи і т.п. та пропонує свій товар за ціною, що нижча за ринкову. Пенсіонер іде за грошима і таким чином «висвічує» свою «схованку». Далі – справа техніки: поки господар будинку миє банку, щоб перелити куплене або віддати тару на обмін, шахрай (або його напарник) викрадає всі заховані на чорний день гроші.
Ще один варіант шахрайства: людям пропонують продати старі речі (шубу, шапку або інший матеріал, наприклад, для виготовлення іграшок). Як плату дають сувенірну банкноту, а здачу беруть справжніми грошима.
Як не стати жертвою шахраїв, які пропонують дешеві товари???
- Люди, які ходять по дворах у пошуках покупців на свій «дешевий» товар, повинні одразу викликати обережність. У першу чергу поцікавтеся, де працює торговець, та звідки дані продукти.
- До таких людей не варто входити у довіру та одразу погоджуватися на покупку.
- Відверто низькі ціни на продукти харчування, наприклад муку і цукор повинні одразу насторожити. Якщо вам і запропонували такий товар, попросіть сертифікати або будь які інші документи, що підтверджують його якість.
- Однією з необхідних умов продавців дешевих товарів – є укладення усної угоди, що обумовлює передачу грошей відразу ж на місці. У даному випадку єдина порада: спочатку – товар(якість якого ви перевірите), а потім – гроші. При цій вимозі шахраї утратять до вас інтерес.
Правоохоронці застерігають : не йдіть на поводу у шахраїв. Будьте пильними та обачними.
Н. Пазюк
Інспектор слідчого відділу Віньковецького РВ
лейтенант міліції
Прикріплення: |