Самогоноваріння – це велике соціальне зло, що становить небезпеку й сприяє поширенню пияцтва, а тому веде до скоєння тяжких злочинів. Згідно статистики, яку проводять працівники міліції більшість злочинів скоюється саме у стані алкогольного сп'яніння.
Типовий портрет самогонника – бабуся – пенсіонерка, яка скаржиться на маленьку пенсію та займається таким промислом не від гарного життя. Але ж наслідками такої діяльності мало хто цікавиться, а вони дуже серйозні.
П’юща людина в родині – велика проблема, як моральна так і соціальна. Часто в стані алкогольного сп'яніння чоловік б'є дружину й дітей, абсолютно не приділяє уваги вихованню свого потомства, що в свою чергу породжує повний розлад в такій родині, за пляшкою друзі згадують старі образи та у процесі бійки один з них, як правило отримує каліцтва або взагалі гине. Торгівців самогоном чуже життя та здоров’я взагалі не цікавить, для них головне – отримати як можна більше прибуток, а все інше неважливо.
Працівники сектору дільничних інспекторів міліції Віньковецького райвідділу міліції постійно проводять профілактичні заходи щодо боротьби з самогоноварінням, а також з продажем саморобного алкоголю, що як наслідок призводить до отруєнь а не рідко і до летального наслідку, адже товар, що продається на таких «точках», доступний кожному. Крім того, що сама по собі ця «отрута» дуже небезпечна для здоров'я людини, за її виробництво й продаж не передбачена кримінальна відповідальність.
Як повідомляє начальник сектору дільничних інспекторів міліції Віньковецького РВ старший лейтенант міліції О.А. Моспан – ведення профілактичної, роз’яснювальної роботи з особами, що перебувають на обліку в міліції як ті, що зловживають спиртними напоями, на сьогодні єдиний чинник впливу міліції, на жаль, не завжди ефективний. Важко переконати людину, що втратила суспільні орієнтири, цінності, у необхідності зміни способу життя, працевлаштування. Такі особи дуже часто не просто зловживають алкоголем, а й на цьому грунті скоюють правопорушення та злочини, найчастіше крадіжки, дрібні хуліганства, нанесення тілесних ушкоджень, здійснюють насильство в сім’ї. Після вживання спиртних напоїв нерідко розпочинається з’ясування відносин, що закінчується бійками з тяжкими наслідками.
Ні для кого не секрет, що пияцтво породжується, як правило, цілою низкою суспільно-побутових проблем. З огляду на останні події у сфері економічного життя та не зовсім втішні прогнози на найближче майбутнє, йдеться про загальне погіршення ситуації на ринку праці, збільшення кількості безробітних, працівники міліції діють на випередження розвитку соціально-негативних процесів, направляються такі особи до соціальних працівників для участі в реабілітуючи програм соціального напрямку.
Міліція звертається до всіх, кому небайдужа доля співгромадян, близьких, друзів, з проханням повідомляти до органів внутрішніх справ про роботу точок розповсюдження на території району «зеленого змія» за телефоном «102».
Н. Пазюк
інспектор слідчого відділу Віньковецького РВ
лейтенант міліції
Прикріплення: |