Віньковецьке відділення поліції

Головного Управління Національної поліції в Хмельницькій області 

 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Форма входу

Головна » 2015 » Лютий » 25 » Попри всі попередження міліціонерів, жителі Віньковеччини знову і знову потрапляють «на гачок» шахраїв
09:30
Попри всі попередження міліціонерів, жителі Віньковеччини знову і знову потрапляють «на гачок» шахраїв

На цьому тижні працівниками міліції зафіксовано два факти шахрайства у нашому районі.  Найбільш поширений вид телефонного шахрайства – дзвінок на мобільний телефон начебто від співробітника банку.

22 лютого 2015 року близько 16 год. 15 хв. на мобільний телефон жительки смт. Віньківці, 1975 р.н., зателефонувала невстановлена особа, яка представившись працівником "ПриватБанку" та під приводом проведення операції з карткою банку, шахрайським шляхом, заволоділа грошима останньої в сумі 13000 гривень.

23 лютого 2015 року близько 12.00 год. невідома особа через сайт "ОLХ" шляхом зловживання довірою заволоділа грошима в сумі 500 гривень, які належать жителю с. Майдан Олександрівський, 1985 р.н.

Схеми дії шахраїв такі:

Підвищення кредитного ліміту.

 Невідомий, який представляється співробітником банку, пропонує продовжити дію кредитної картки, або підвищити кредитний ліміт на ній. Отримавши згоду на пропозицію, повідомляють, що для здійснення необхідної операції йому потрібні номер картки, термін її дії та розміщений під магнітною стрічкою cvv-код. Виказавши ці реквізити, людина отримує SMS-повідомлення з паролем доступу, який, не замислюючись, диктує шахраєві. Через кілька хвилин на мобільний приходить смс з банку, однак на цей раз - про зняття з грошей з рахунку. Інколи постраждалі ще вірять, що SMS про зняття готівки це, мовляв, технічна процедура, і через кілька хвилин гроші будуть нараховані, але згодом розуміють, що це обман.

Блокування картки через воєнні дії на сході. 

Знову ж таки спрацьовує схема “дзвінка клієнтові з банку”, де в ході розмови шахрай повідомляє, що в зв’язку з воєнними діями на сході потрібно обновити/підтвердити ваші данні, інакше картки будуть заблоковані. Далі все йде по відпрацьованому сценарію. Переляканий клієнт банку виказує всю персональну інформацію, включаючи секретні паролі й смс, а отже лишається з пустими кишенями.

Помилкове поповнення мобільного.

Ви отримуєте SMS про поповнення рахунку вашого мобільного від невідомого. Через деякий час - дзвінок від дівчини, мовляв, вибачте, але я помилково поповнила ваш рахунок, поверніть, будь ласка, гроші. Ця чемна дівчина навіть розкаже, що саме натиснути на мобільному, щоб повернути їй гроші, якщо ви не знаєте. І ось, через деякий час, ваш мобільний вже заблокований, а через систему інтернет-банкінгу зняті кошти. Але про це ви дізнаєтеся не одразу, бо ваш номер мобільного вже не ваш - він у руках шахрая.

Об’ява про продаж/покупку в Інтернеті.

Ви дали об’яву про продаж якоїсь речі в Інтернет. Вам дзвонять, цікавляться й погоджуються з ціною. Для перерахунку пропонують швидкий спосіб - перекинути гроші на картку ПриватБанку. Чому саме цього банку? По-перше, цих карток велика кількість, майже у кожного другого вона є, по-друге, банкомати та термінали ПриватБанку майже на кожному кроці. Вам повідомляють, що зараз перекажуть кошти. А через деякий час передзвонюють й кажуть, що щось не виходить, мабуть треба підтвердити, що на картці є гроші й вона платіжна.

Далі, в телефонному режимі, клієнта “підводять” до банкомату чи терміналу й надиктовують комбінацію для грошового переказу, яку власними руками набирає клієнт. Далі приходить SMS з кодом підтвердження, який дуже чекає шахрай. Ви говорите цей код і все - грошей на картці більше немає.

Благодійні операції.

Ви шукали волонтерів для передачі теплого одягу бійцям АТО, або ви людина, якій самій потрібна допомога, і збираєте кошти на операцію чи лікування. Дзвінок на мобільний, шахрай каже що готовий перерахувати гроші на допомогу. Але гроші будуть перераховуватися з поточного рахунку фірми, а для цього, начебто, треба підтвердити платіжність картки в банкоматі чи терміналі. І зробити це потрібно терміново, бо, начебто, завтра вже буде пізно. Чи то директор фірми поїде у відпустку, чи то кінець місяця, й бухгалтер не зможе зробити платіж. І знову мобільний, банкомат, незнайома комбінація цифр, диктування SMS-паролю...все. Грошей нема.

Заходи безпеки при використанні банківських продуктів

  • По-перше, пам’ятайте, що співробітники банку не мають права зв'язуватися з клієнтом по телефону і уточнювати його особисті дані. Паролі та інша інформація від банку - це секретна інформація. ПриватБанк відмовився від використання будь-яких персональних даних під час телефонних розмов з клієнтами.
  • Якщо у клієнта виникають якісь підозри щодо неправомірних дій співробітників банку - він може повідомити про це на сайті банку або за телефоном гарячої лінії (3700 - безкоштовно з мобільного).
  • Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, пароль в Приват24, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо дзвонять і уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.
  • «Суворо дотримуйтеся правил користування карткою, не передавайте ніякої інформації третім особам. Якщо подзвонили і представилися співробітником банку з невідомого номера телефону, не потрібно вступати в дискусію, покладіть слухавку і передзвоніть на номер 3700 для уточнення. Всі дзвінки, які надходять з банку клієнту, зберігаються в історії контактів з клієнтом».

Що необхідно зробити, коли Ви стали жертвою шахраїв?

 

У разі, коли з банківської картки були зняті гроші без відома власника чи завдяки шахрайським діям, радимо передусім повідомити про це в банк за телефоном 3700, щоб заблокувати картку (або зробити це самостійно в банкоматі чи інтернет-банку Приват24).

Одразу звертайтеся до правоохоронців  на лінію «102» або безпосередньо у Віньковецький райвідділ міліції за адресою: смт. Віньківці вул. Заславська,15.

Бережіть себе та своїх близьких!

 

Н. Балан

інспектор СВ Віньковецького РВ

лейтенант міліції

 

Прикріплення:
Категорія: | Переглядів: 604 | Додав: Admin | Теги: | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0


Пошук
Календар
«  Лютий 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:











Copyright DVI © 2024
Конструктор сайтів - uCoz