Віньковецьке відділення поліції

Головного Управління Національної поліції в Хмельницькій області 

 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Форма входу

Головна » 2015 » Квітень » 6 » Просимо бути уважними та не попадатись на «гачок» до шахраїв, надаючи допомогу бійцям в зону АТО
17:50
Просимо бути уважними та не попадатись на «гачок» до шахраїв, надаючи допомогу бійцям в зону АТО

Охочі нажитися на чужій біді були у всі часи. Не дивно, що події на сході України теж стали приводом для наживи шахраїв. Як і раніше, вони грають на самих тонких почуттях – горе, жалість, довірливості. 

Шахраї здійснюють збір грошових коштів по будинках, квартирах, на вулицях, ринках та інших громадських місцях, аргументуючи свої дії, як допомогу спецпризначенцям, котрі несуть службу у зоні АТО.

Та щоб не потрапити на гачок до шахраїв, радимо, перш за все, запитати волонтерів на що вони збирають кошти. Просити контакти до тих людей, для яких просять допомогу. Якщо волонтер без вагань дає вам номер, наприклад, до бійця чи командира військової частини і ще додаткові контакти, то це вже ознака того, що зібрані у скриньку кошти підуть саме цьому бійцю. Якщо ж волонтер починає вас переконувати, що краще людину зараз не турбувати, телефон виключений, то це явно шахрай.

Якщо є бажання та можливість допомогти великою сумою грошей, то це краще робити через банк і особисто на рахунок людини, якій потрібна допомога.

Щоб не потрапити на шахраїв, ще потрібно придивлятись, у що одягнута людина, яка стоїть зі скринькою. Та і до самої скриньки. Якщо ж людина неохайно вдягнена, від неї чути специфічний запах від споживання алкогольних напоїв, стоїть із картонною скринькою, то це перша підозра того, що людина вийшла з дому і вирішила заробити.

Перевіряти потрібно і документи.

У папці волонтера повинні бути документи про реєстрацію організації і підтвердження того, що вони можуть збирати кошти: свідоцтво про реєстрацію фонду, договір між фондом і людиною, яка просить допомоги та договір самого волонтера з фондом. Всі документи мають бути затверджені мокрими печатками. Окрім того, мають бути дозволи від селищної або сільської ради на збір коштів та квартальні звіти.

Саме тому радимо всім громадянам, які хочуть допомогти волонтерам, а не шахраям, перевіряти добропорядність волонтерів через відгуки своїх друзів і знайомих. Адже відсутність документів у волонтера – початківця не означає, що він шахрай, а наявність волонтерських реєстрацій і документів не зробить з шахрая добропорядної людини.

Будьте уважні та обережні! Просимо повідомляти про підозрілих осіб, які збирають гроші на АТО.

 

Н. Балан

інспектор слідчого відділу

лейтенант міліції

 

 

 

Прикріплення:
Категорія: | Переглядів: 471 | Додав: Admin | Теги: | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0


Пошук
Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:











Copyright DVI © 2024
Конструктор сайтів - uCoz